O MNIE

0

Bardzo, bardzo dawno temu żyła mała dziewczynka, której ulubionym zajęciem było mielenie glazury i obserwowanie, jak piec wyrasta z ciasta, które przygotowała jej matka. Przede wszystkim lubiła smażone mięso babci Sabinki i język w galarecie babci Gosi.

o mnieZa każdym razem, gdy wracała ze szkoły, wiedziała, że mama będzie na nią czekać na from-movie-to-the-kitchen oraz z talerzem ulubionej zupy pomidorowej (koniecznie z świątecznym makaronem).

W wakacje, kiedy nie musiała chodzić do szkoły, udała się na posterunek do dziadka Janka, znanego z najsmaczniejszych pomidorów w okolicy. Dziadek umieścił dziewczynę na ramie roweru i razem pojechali po polu. Tam mogła zbierać truskawki prosto z krzaka, patrzeć, jak dojrzewają porzeczki i zrywać mlecze (chociaż nie lubiła tego zajęcia, ponieważ mlecze plamiły ręce).

Dziewczyna również odwiedziła swojego drugiego dziadka, Bogdana. Pokazał jej, jak wygląda prawdziwy tatar z ostrą cebulą. Latem siedzieli razem na balkonie i jedli truskawki ze śmietaną.

truskawki

Ojciec dziewczynki lubił dobrze jeść, co było widoczne na jego dużym brzuchu. Zapytany, co chce jeść, żartobliwie odpowiedział “kanapka z miodem i boczkiem”. Wieczorami Tata siedział z talerzem gotowanych ziemniaków z maślanką i oglądał filmy. I dziewczyna z nim. I tak spędzili długie godziny oglądając fantastyczne filmy o kosmitach.

I tak żyli, dopóki dziewczynka nie dorastała i nie założyła własnej rodziny. Znalazła księcia, który, podobnie jak ona, lubi jeść pyszne rzeczy, ale niestety to ona udaje się spalić wodę na herbatę. Teraz dziewczyna próbuje odtworzyć wszystko, co jadła i uczyła się jako dziecko. Czerpie najwięcej przyjemności, gdy może połączyć dwie rzeczy: jedzenie i filmy.
Każdego dnia przygotowuje to, co kocha jej ukochany i syn-naleśniki, zupy, mięso, pierogi. Wszystkie te zapachy wspomnień stały się początkiem wielkiej pasji. Próba odtworzenia smaku tego, co było najpiękniejsze w życiu dziewczyny z dzieciństwa.

o mnie 2Kiedy chce magii, wspomina swoje ulubione filmy i zaczyna gotować, ale trochę inaczej. Wyjmowanie naczyń z ekranu to ogromna praca.

Dziewczyna poznała sekret, dzięki któremu Dania babci i matki zawsze miały taki pyszny smak. Szczególnym dodatkiem, którego używali, była szczypta miłości. Nawet niewielka ilość sprawi, że smak gotowych potraw pozostanie na zawsze w Twojej pamięci. Dziewczyna zawsze dodaje szczyptę miłości do wszystkiego, co gotuje – pierogi z twarogiem, naleśnikami lub plackiem śliwkowym. Najpiękniejsze chwile i smaki sprawiły, że ta historia została posypana cukrem pudrem 🙂

Jeśli chcesz napisać do mnie, nie wahaj się!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj