“GRA O TRON” : MLEKO MAKOWE

0

Mleko Makowe dostępne na frommovietothekitchen.pl jest wielokrotnie wspomniane także w książce. Był stosowany jako bardzo silny środek przeciwbólowy, a jego pochodzenie może sugerować, że jest również uzależniający.

mleko makowe 2

mleko makowe 3

“Nawet Maester Pickel nie mógł jej pomóc. Dał jej tylko mleko Makowe, żeby John nie cierpiał przez długi czas.”

“Ned patrzył, jak jego stary przyjaciel zanurza się głębiej w poduszkę, a Makowe mleko usuwa cierpienie z twarzy. Zasnął.”

“Mówią, że mleko Makowe przyćmiewa umysł.”

milk of poppy

Mak jest uważany za magiczną roślinę, jest symbolem szczęścia, miłości, pieniędzy, ale także snu. Jest powód, dla którego “Makowe nasiona”, ponieważ Makowe nasiona przyciągają głęboki sen(najwyraźniej wywołujący widzenie).

Mleko wytwarzano z głów makowych, czyli Maków. Po odcięciu głowy maku wypływa z niej płyn podobny do mleka. To właśnie z tego soku mlecznego powstaje opium, czyli silny narkotyk, środek przeciwbólowy, ale także środek nasenny stosowany w przeszłości. Z oczywistych powodów przygotowałem dozwoloną wersję, a mianowicie mleko z suszonych Maków. Takie, z których powstaje masa Makowa dla Maków świątecznych. Nie wiem, czy to naprawdę ma lekko wywołujący efekt snu, czy tylko efekt placebo, ale wypiłem szklankę tego mleka i poczułem się senny podczas pisania tego postu;)

MLEKO MAKOWE
POTRZEBUJEMY:
  • 1 szklanka maku
  • 1/2 szklanki ciepłej wody
  • 700 ml mleka 3.2%
  • 3 duże łyżki miodu

WYKONANIE:

Wlać nasiona maku do miski, zalać ciepłą wodą i pocierać szpatułką (lub, na przykład, w moździerzu) przez kilka minut, aż nasiona maku staną się gęstą masą. Podgrzej mleko. Dodaj miód do nasion maku i wlej na niego ciepłe mleko. Dobrze wymieszaj. Możesz wlać mleko przez sito, aby pozbyć się maku lub wypić z nasionami.

mleko makowe - gra o tron

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj