From movie to the kitchen. Blog kulinarno-filmowy, przepisy na filmowe i serialowe potrawy!: „SŁUŻĄCE” : SMAŻONY KURCZAK (jak z KFC)

0

Ciężka droga do równouprawnienia, strach, cierpienie, ale także odwaga, szacunek i przyjacielskie więzi. To tylko kilka z wielu elementów, które poruszane są w filmie „Służące”.  Obejrzałam go wczoraj w nocy jednym tchem. Piękna, wzruszająca i poruszająca historia. the-help-1738002 Akcja filmu dzieje się w stanie Missisipi w latach 60 ubiegłego wieku. Siła kobiecego charakteru w dwóch kolorach – czarnym i białym. Głównym wątkiem filmu jest segregacja rasowa. Wszechobecny kontrast i masa emocji. Nie będę zbytnio rozwodziła się nad treścią. Każdy powinien obejrzeć ten film. Poza walką z łamaniem stereotypów jednym z wątków przewijającym się w filmie jest jedzenie. Bardzo dokładnie przedstawiona została kuchnia SOUL FOOD, czyli kuchnia czarnoskórej ludności południowych stanów USA. Kuchnia najbardziej bliska naszej kuchni, czyli potrawy z kurczaka, roślin strączkowych, warzyw. To czego jest najwięcej i co jest najtańsze. Dziś przepis na smażonego kurczaka. Prawie takiego jak można kupić w KFC 😉 W końcu Kentucky Fried Chicken to też soul food 🙂 img_5796-6085027

SMAŻONY KURCZAK

SKŁADNIKI:

  • 500g kurczaka ( mogą być piersi, udka skrzydełka)
  • 2 szklanki mąki
  • 2-3 jajka
  • przyprawy: słodka i ostra papryka, czosnek, pieprz mielony, sól
  • 300ml oleju

Kurczaka doprawić przyprawami. Mąkę wymieszać z papryką, czosnkiem, pieprzem. Jajka roztrzepać w miseczce. Olej rozgrzać w głębokiej patelni. Części kurczaka maczać w roztrzepanym jajku i w mące. Najlepiej dwa razy. Smażyć na bardzo rozgrzanym oleju z dwóch stron, na średnim ogniu.

img_5815-7481384